%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram En Etkili Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Instagram En Etkili Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Her geçen gün daha fazla önem kazanan ve bu önem sebebiyle kötü niyetli kişilerin etkisi altında kalan instagram’da ne yazık ki birçok kişi hesabının güvenliğini sağlayamadığı için hesap çalınması gibi durumlarla karşı karşıya kalıyor. Hesabınıza önem veriyor ve hesabınızı adeta bir kimlik gibi görüyorsanız kimliğinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için üst düzey güvenlik önlemleri almalısınız. Bu işlem platformun sunduğu avantajlar çerçevesinde belirli bir düzeye kadar mümkün oluyor. Hal böyle olunca instagram’da hesap koruma işlemiyle ilgili tüyolara yer verdiğimiz içeriğimizde kendinize göre öneriler bulabilirsiniz.

Instagram Hesabını Güvene Alma Önerileri

Hesabınızın güvenliği konusunda duyduğunuz endişeleri ortadan kaldırmak için her şeyden önce güçlü, karışık ve kolay tahmin edilemeyen şifreler seçmeniz gerekiyor. Kendi imkanlarınızla alabileceğiniz en iyi güvenlik önlemi budur. Bir şifrenin güvenlik açısından gerçekten başarılı olması birkaç kritere uyum sağlamasıyla mümkün olacaktır. Bu kriterler;

 • Büyük küçük harf duyarlılığı,
 • Şifre içerisinde kullanıcı adı, doğum tarihi, isim – soyisim gibi bilgilerin bulunmaması,
 • Şifrede noktalama işaretlerinin bulunması gibi örneklendirilebilir.

Instagram’da şifre güvenliğini sağladığınızı düşünüyorsanız bir diğer önemli hususta hesabın bağlı olduğu mail adresinin güvenliğidir. Her ne kadar şifreniz gerçekten güven veriyor olsa da mail adresinizin kolay çalınabilir olması hesabınızı da tehlikeye atacaktır. Bu mail adresine herhangi bir kişinin ulaşması durumunda şifrenizin rahatlıkla çözümlenebileceğini bilmelisiniz. Hâl böyle olunca hesabınızın bağlı olduğu mail adresini herhangi bir yerde paylaşmamalı ve şifresini yukarıda belirtilen kriterlere uygun olarak belirlemelisiniz.

Hesabınızı gerçekten koruma altına almak istiyorsanız bu durumda sizin için en faydalı araçlardan biri instagram tarafından sunulan iki adımlı doğrulamadır. Bu doğrulama yöntemiyle birlikte hesabınızın şifresi bir kişi tarafından bilinse bile telefonunuza giriş için doğrulama kodu gönderileceğinden sizin bilginiz olmadan giriş yapılamayacaktır. Bu doğrultuda hesabınızın güvenliğini gerçekten tahmin edilenden daha iyi önlemlerle koruma altına almış olacaksınız.

Instagram En Etkili Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Instagram İki Adımlı Doğrulma Nasıl Aktif Edilir?

İki faktörlü kimlik doğrulaması aracılığıyla hesabınızın güvenliğini çok daha üst düzeye getirebilirsiniz. Bu doğrultuda aşağıdaki adımlar size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

 1. Telefonunuzda bulunan “Instagram” uygulamasına giriş yapın.
 2. Sağ alt köşede bulunan “Profil Resmi” simgesine tıklayarak profilinize erişin.
 3. Profilinizin sol üst kısmında yer alan “Üç Çizgi” simgesine tıklayın.
 4. Burada çıkan seçeneklerin en altındaki “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 5. Ayarlar bölümünde “Güvenlik” adında bir kategori olacak buraya girin.
 6. Güvenlik sekmesinin içerisinde bulunan “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması” sekmesine tıklayın.
 7. “Başla” butonuna bastıktan sonra “Kısa Mesaj” özelliğini aktif hale getirin.
 8. Telefonunuza bir kod gönderilecektir. Bu konu onaylayarak adımları uygulamaya devam edin.
 9. Her işlemi tamamladığınızda işlemler tamamlanacaktır.

Bu sayede hesabınızın güvenliğinizi şifreniz yetkisiz kişilerin eline geçmiş olsa bile sağlayabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Neden Güvenli Hale Getirmeliyim?

Instagram hesabınızın güvenliğini sağlamak sadece hesabınıza erişim kazanılmasından kaynaklı olarak değil bunun yanı sıra birçok kritere dayandırılabilir. Herhangi bir kişi hesabınıza erişim kazandığında eşinize, dostunuza ya da çevrenizdekilere sizin ağzınızla konuşuyormuş gibi yapıp herhangi bir dolandırıcılık ya da ahlaksızlık yapabilir. Hâl böyle olunca çevrenize karşı mahcup duruma düşen siz olursunuz. Bunu bir kenara bıraktığımızda hesabınızı güven altına almanız uzun uğraşlar sonucunda oluşturduğunuz yüksek takipçili hesapları elinizden kaybetmemeniz için çok önemlidir. Birçok kişi hesabının güvenliğini sağlayamadığı için yıllardır uğraştığı, belirli noktalara getirdiği hesaplarını kaybediyor. Bu şekilde bir durumla karşılaşmamak için tek yapmanız gereken içeriğimizde sizlere verdiğimiz güvenlik önerilerini dikkate almaktır.