%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Gizli Hikaye İzleme

Instagram’ın kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli sebebi gizliliğe aşırı derecede önem veriyor olmasıdır. Bu sebeple bir kullanıcı profilinden yaptığı herhangi bir paylaşımın belirli kişiler tarafından görülmesini engellemek isteyebilir. Bu gibi durumlarda hikaye gizleme özelliği devreye girecektir.

Paylaştığınız hikayenin kimler tarafından görüleceğinden tutun hikayeye kimlerin cevap verebileceğine kadar tüm ayarları değiştirme olanağınız bulunuyor. Hatta üstüne üstlük bu gibi durumlarda sistemimizden satın alacağınız hikaye izlenme paketleri de etkilenmeyecektir.

Her ne kadar böyle olsa da kişilerin hikayeleri gizlenmiş olsa bile bazı taktikler ile görülebilir. Bu konuya geçmeden önce kişinin hikayelerini size gizlemiş olduğuna kesin emin olmanız gerekiyor. Tabii ki bu işleme de kullanıcı adı ile arama yaptıktan sonra profilde herhangi bir hikaye bulunmuyor ancak farklı bir hesap ile girdiğinizde o şekilde hikayeleri gözlemleyebiliyorsanız emin olabilirsiniz. Bu aşamayı da geçtiğinize göre instagram’da gizli olan bir hikayeyi nasıl izleyebileceğiniz ile ilgili bilgileri vermeye geçelim.

Instagram Gizli Hikaye İzleme

Instagram’da Hikaye Nasıl Gizlenir?

Herhangi bir sebepten dolayı bir takipçinizin paylaştığınız hikayeleri görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun yapmak için ise izleyeceğiniz yollar çok basittir. Bu paragrafta kesin sonuçlar alacağınız birçok bilgiyi sizlere vereceğiz. Hesabınızda paylaştığınız hikayenin belirli kişiler tarafından izlenmemesini sağlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları eksiksiz olarak tamamlamalısınız.

  1. Android ya da iOS cihazınızdan hikaye paylaşma ekranını açınız.
  2. Açtığınız ekranın sol üst kısmında “Ayar” simgesi bulunuyor.
  3. Bu simgeye tıklayınız ve hikaye gizleme ekranına ulaşınız.
  4. Tüm ayarları yaptıktan sonra hikayenizi paylaşın.
  5. Herhangi bir eksik ayar yapmadıysanız hikayeniz engellediğiniz kişi tarafından görülmeyecektir.
  6. Bu durum kişinin profilinizde paylaştığınız görsellere erişmesini engellemeyecektir.

Hikaye gizleme işleme yukarıda paylaştığımız 6 adım kadar kolay olmakla birlikte kesin sonuçlar vermektedir. Bu durum zaten platform tarafından kullanıcıların insiyatifine bırakılmıştır.

Instagram’da Hikaye Gizleme Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Hikaye gizleme işlemini kaldırmak gizlemek kadar kolay ve aynı yollarla gerçekleştirilmektedir. Bir önceki paragrafta bahsettiğimiz 6 adımı aynı şekilde uygulayın ve hikaye ayarlarına ulaşın. Engellenen kişiler bölümünden hikayenizi görüntülemesini engellediğiniz kişinin engelini kaldırın. Engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak için sizlere herhangi bir süre sınırı koyulmamıştır. Hal böyle olunca engelledikten hemen sonra tekrardan engelini kaldırarak hikayelerinizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Hikayesi Gizlendiğimde Satın Aldığım İzlenmeler Etkilenir Mi?

Birçok insan hikayelerinin etkileşim oranını arttırmak için hikaye izlenme servislerinden faydalanıyor. Biz de kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda belirli miktarlarda izlenmeleri taraflarına gönderiyoruz. Ancak izlenme özelliğinin gizlenmesi durumunda satın alınan izlenmelerin kendilerine ulaşıp ulaşmayacağı konusunda kafalarında soru işareti oluşan kullanıcılarımızı bilgilendirmek için burada ilgili açıklamayı yapacağız.

Instagram hikaye gizleme özelliği ile hikayelerinizi sadece belirli kişilerin izlemesine engel olabiliyorsunuz. Hal böyle olunca tarafımızca gönderilen izlenmelerin tarafınıza ulaşmasında herhangi bir problem ortaya çıkmıyor. Bu sebeple instagram gizli hikayeleri görme konusunda belirttiklerimizin yanı sıra bu durumdan da endişe duymanıza gerek kalmıyor.

Instagram Gizli Hikayeleri Takipçilerim Dışındaki Kişiler Görebilir Mi?

Instagram’da hikayelerinizi gizlemişseniz bu durumda sizi takip etmeyen kişilerin yanı sıra takip eden bazı kişiler de göremeyecektir. Her ne kadar durum böyle olsa da maalesef bu işlemi engellemenin kesin bir çözümü yok. Engellediğiniz kişi bu durumun farkına vardığında farklı bir fake profil açarak hesabınızı takibe alır ve normal takipçiler gibi tüm hikayelerinizi görür. Sizin böyle bir durumla karşılaşmanız halinde yapacağınız tek şey hesabınıza gelen tüm takip isteklerini kabul etmemek olacaktır.

Instagram’da Gizlenmiş Hikaye Nasıl İzlenir?

Instagram’da kullanıcının paylaştığı hikayenin tarafınıza erişime kısıtlandığı durumlarda hikayeyi izlemenin birçok alternatif yolu vardır. Bu alternatifleri kullanarak instagram’da gizli olan hikayeyi rahatlıkla izleyebilirsiniz. Belki size çok profesyonel bir yöntem olarak gelmeyecek ancak fake instagram hesabı açıp gerçek takipçi satın alarak hesabınızı organikleştirebilir ve bu sayede kişiyi takibe alarak sizin olduğunuzu anlamadan hikayelerini izleyebilirsiniz. Bu sayede kişi hikayeleri sizin izlediğinizin farkına bile varmayacaktır. Bu ve buna benzer birçok alternatif yol üretebilirsiniz ancak günümüzde bu konuyla ilgili en iyi sonuçları veren yol budur.