%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Şifre Yenileme Mail Gelmiyor!

Instagram; her yaştan insan tarafından kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram sayesinde başkalarıyla devamlı olarak iletişim halinde bulunabilirsiniz. Kendi hayatınızı başkalarına tanıtabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafların başkaları tarafından beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, siz de farklı kişilerin fotoğraflarına yorum yapabilir ya da o fotoğrafları beğenebilirsiniz.

İnsanların oldukça aktif bir şekilde kullandığı Instagram ile alakalı olarak birtakım sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunların başında Instagram şifresinin unutulması gelmektedir. Birçok kişi, Instagram şifresini unutmaktadır. Bunun yanı sıra, güvenlik sebeplerinden dolayı Instagram şifresini yenileme talebinde bulunan insanların sayısı bir hayli fazladır. Sonuç olarak, Instagram şifrenizi yenilemek için Instagram'a başvuru yaptığınızda durumla alakalı bir mail; e-mail adresinize gelecektir.

Instagram Şifre Yenileme Mail Gelmiyor!

Instagram Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Instagram şifrenizi unuttuğunuz takdirde Instagram'ın şifremi unuttum kısmına tıklamanız gerekmektedir. Buradan şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Ardından, mailinize gelen şifre sıfırlama bağlantısı ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bir başka deyişle, yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, Instagram kullanıcılarının bunu başaramadıklarını söylemek mümkündür.

Instagram sitesi üzerinden şifre sıfırlama talebinde bulunan kişilerin bazı durumlarda hesaplarına şifre sıfırlama linkinin gelmediğini söylemek gerekir. Bu durumun genel olarak kullanıcı ile alakalı olmadığını söylemek şarttır. Çünkü, bazı durumlarda, Instagram mail sunucularının çok yoğun olması söz konusudur. Bu yüzden, şifre sıfırlama taleplerinin mail adreslerine çok geç ulaşmasına rastlanmaktadır. Bunun yanı sıra, yine bazı durumlarda, gelen şifre sıfırlama bağlantısının gelen kutunuza düşmediğini ifade etmek gerekir. Diğer mail kutularında gelen maili kontrol etmeniz doğru olacaktır.

Sunucu yoğunluğundan dolayı Instagram şifre sıfırlama mailinin gelmediği durumlarda bir süre beklemeyi tercih etmelisiniz. Aksi takdirde, aynı işlemi tekrar yapmanız doğru olacaktır. Son etapta ise Instagram ile iletişim kurmayı denemelisiniz.