%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Müşteri Hizmetleri

Son yılların en gözde sosyal paylaşım uygulamalarından biri olan bu platformda kullanıcı sayısı günden güne artış gösteriyor. Kullanıcı sayısının sürekli artış göstermesi ile birlikte kullanıcıların birçok problem ile karşılaşmasının önü maalesef ki kesilememektedir. Kendi imkanları ile karşılaşılan sorunlara çözüm bulamayan kişiler direkt olarak destek almak için instagram müşteri hizmetleri ile görüşme talep edebiliyor. Bu sayede sorunların çözümü daha kolay gerçekleştiriliyor. Tabii ki müşteri hizmetleri ile nasıl iletişime geçeceğini bilmeniz gerektiğini unutmayın. Bu kanalla iletişime geçmek için herhangi bir iletişim numarası bulunmuyor. Hâl böyle olunca alternatif yöntemleri denemekten başka bir çareniz kalmıyor.

İnstagram Müşteri Hizmetleri

Instagram Müşteri Hizmetleri İle İletişime Nasıl Geçilir?

Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek için yapmanız gereken birkaç işlem bulunuyor. Bu işlemler genel olarak çoğu kişi tarafından bilinmediğinden kullanıcılar bu konuda zorlanıyor. Ancak biz sizlere hesap sorunlarınızın çözümleri için nasıl iletişim kurabileceğinizi bu başlık altında anlatacağız.

 1. Instagram ile iletişime geçmek için ilk olarak instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Başarılı bir girişin ardından profilinizde sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın ve açılır menüyü aktif edin.
 3. Burada karşınıza “Destek” adı altında “Sorun Bildir” butonunu göreceksiniz.
 4. Sizlere platform tarafından bazı başlıklar sunulacaktır. Bu başlıklardan sorununuzla ilgili olanı seçmelisiniz.
 5. Sorununuz çözümü için bildiriminizi ilgili başlık altında yapmanız çok önemlidir.
 6. Tam olarak bu noktada instagram hakkında yaşadığınız sorunları bildirmek için mesaj penceresi açılacaktır.
 7. Bu pencerede ne sorununuz varsa tüm taleplerinizi bildirebilirsiniz.

Hesabınızla alakalı sorunların çözümünde bu yolu denemeniz sizlere çok büyük fayda sağlayacaktır ki ne yazık ki herhangi bir müşteri hizmetleri numarası olmaması bu yolu denemek zorunda olduğunuzu gösteriyor.

İnstagram Müşteri Hizmetleri Numarası Kullanıyor mu?

Her fırsatta söylediğimiz gibi instagram kullanıcılarına destek vermek amacıyla hiçbir şekilde müşteri hizmetleri numarası kullanmıyor. Belki de bunun en önemli sebebi platform olarak milyonlarca kişiye hizmet veriyor olmaları ve bu hizmet sonucunda her destek isteyene cevap veremeyecek olmalarıdır. Hesap sorunlarıyla ilgili sorunların çözümünde belki ileri ki dönemlere yönelik planlamalar yapılabilir ve sorun çözümlerine dair müşteri hizmetleri numaralarını aktif hale getirebilirler. Tabii ki günümüzde bu tür olay biraz imkansız görünüyor.

Instagram’ın Facebook tarafından satın alınmasının ardından platform ile ilgili desteklerin tamamını Facebook üzerinden canlı destek hizmeti veren operatörler tarafından alabilirsiniz. Bu yönde talepleriniz ilgili birimler tarafından değerlendirerek yaşadığınız sorunların çözümü adına hızlı bir süreç başlatılacak ve sonlandırma çabaları başlayacaktır. Facebook üzerinden destek vermeleri tabii ki tamamen platformun insiyatifi dahilindedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için direkt bu operatörler ile görüşme sağlayabilirsiniz. Her türlü desteği sizlere ivedi bir şekilde sunacaklarından şüpheniz olmasın. Bunun sebebi gerek Facebook gerekse Instagram’ın kullanıcılarının taleplerine önem vermesidir.

Instagram Müşteri Hizmetleri Hangi Konularda Destek Veriyor?

Instagram’da bulunan  “Sorun Bildir” sekmesinden birçok konu ile ilgili destek alabileceğinizi sizlere söylemek istiyoruz. Herhangi bir hesap sorunu adına karşılaşacağınız problemleri çözmek için en iyi hizmeti sunacaklar. Hesap sorunlarının yanı sıra alacağınız diğer destekler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

 1. Hesabınıza ait güvenlik sorunları hakkında destek alabilirsiniz.
 2. Instagram’da işletmeniz adına verdiğiniz reklamlar hakkında destek alabilirsiniz.
 3. Hesabınızın kapatılması ile ilgili itirazlarınızı bu birime yapabilirsiniz.
 4. Şifrenizi unutmanız durumunda direkt olarak destek alabilirsiniz.

Instagram Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçebilir miyim?

Instagram’ın sizlere destek vermek amacıyla herhangi bir iletişim numarasının olmaması bu platform ile iletişime geçemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bir telefon numarası olmasa bile instagramın bizlere sunduğu farklı farklı formlar aracılığıyla destek almak için başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda kesinlikle sizi uyarmamız gereken bir konu var ise o da iletişimin genel olarak tek taraflı sonuçlandığıdır. Bu durum genel olarak instagramın kullanıcılarına rahat bir şekilde erişim sunduğu konularda yapılan başvurular için geçerlidir. Hâl böyle olunca instagram şifrenizi unutmanız ve şifrenizi sıfırlamaları için gönderdiğiniz mailler kesinlikle platform sağlayıcıları tarafından dikkate alınmamaktadır.

Instagram’ın sunduğu iletişim yolları “https://help.instagram.com” ve press@instagram.com olarak ikiye ayrılıyor. Bu durumda ilk seçeneği kullanarak sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Eğer ki bu yolla geri dönüş alamazsanız direkt olarak ikinci seçeneği kullanarak platform destekçilerine mail gönderebilirsiniz. Her iki yolu denedikten sonra cevap almanız muhtemel olacaktır. Bu yollar dışında iletişime geçmek istediğinizde internet sitelerinde genel olarak 118 ile başlayan numaralar öneriliyor. Bu numaralar hiçbir şekilde işe yaramamakla beraber sizleri konuşma süresi boyunca ücretlendirerek masraflar ile karşılaşmanıza sebep oluyor.

Instagram’ın Türkiye’de Ofisi Bulunuyor mu?

Instagram ve Facebook’un her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bir ofisi bulunuyor. Ancak bu ofisler sizlere yukarıda belirtilen iletişim yolları ile alacağınız desteği kesinlikle sunmayacaktır. Bu ofisler genel olarak kurumsal işlemlerle ilgili bilgileri ülke bazında toplayarak genel merkeze göndermek için çalışmalarını sürdürüyor. Her halükarda gerek bizzat gerekse telefon numarası aracılığıyla iletişime geçseniz de destek alamayacağınızı üzülerek bildirmemiz gerekiyor.

Instagram’ın İletişim İçin Sunduğu Formlar Nelerdir?

Instagram kullanıcılarının istek ve şikayetlerini bildirmeleri için birçok form sunmuştur. Bu formlar kademe kademe ayrılarak her biri farklı farklı işlemleri gerçekleştirmektedir. Tabii ki bu formlardan kesin sonuç çıkmayacağını sizlere üzülerek belirtirken fazla umutlu olmamanızı dile getirmek istiyoruz. Bu formlar nelerdir diye soracak olursanız;

Instagram İletişim Formları

Bir önceki başlıkta belirttiğimiz gibi instagram ile iletişime geçmek ve olumlu sonuç almak için doğru formu kullanmanız önem arz ediyor.

Instagram İletişim Formu: https://help.instagram.com/contact/151081798582137

Instagram Yaş Sınırlaması Bildirme Formu: https://help.instagram.com/contact/723586364339719

Vefat Eden Kullanıcının Hesabını Kapattırma Formu: https://help.instagram.com/contact/452224988254813

Instagram İçerisinde Taciz ve Zorbalığı Bildirme Formu: https://help.instagram.com/contact/188391886430254

Sahte Hesap Bildirim Formu: https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Instagram ile İletişime Geçmek İçin Hangi Maili Kullanmalıyım?

Instagram’ın daha önce belirttiğimiz gibi müşterilerine destek vermek için kullandığı birçok yol bulunuyor. Bu yollardan genel olarak daha fazla işleve sahip olan mail adresini kullanmanız sonuç almanız adına sizlere destek verecektir. Bu mail adresi özellikle instagram şifremi unuttum destek istiyorum diyenler, instagram hesabım çalındı diyenler için olumlu sonuçları en iyi şekilde getirmektedir. Bu sebeple press@instagram.com adresine instagram hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresiyle bildirim göndermeniz durumunda sizlere gerekli yardımlar ivedi bir şekilde sunulacaktır.

Instagram içerisinde yaşadığınız her türlü sorunda ilgili formları doldurarak iletişime geçmeniz gerektiğini biliyorsanız bir önceki başlıkta belirttiğimiz formlardan talebinize uygun olanı kullanabilirsiniz. Her halde sizlere en iyi desteği sunmak için çabalayan platform gerekli işlemlerin sağlanması için sizlere destek vermekten hiçbir şekilde çekinmeyecektir. Bazı durumlarda bildirimleriniz dikkate alınmayacak ve bu durumlarda sorunlarınızın çözümüne farklı yollar aramanız gerekmiyor. Eğer ki instagram ile iletişime geçtiniz ve bu durumda gerekli desteği alamadıysanız bu durumun alternatif bir çözümü bulunmadığını sizlere söylememiz gerekiyor. Sözün kısasını söylemek gerekirse bildirim merkezi aracılığıyla alamadığınız desteği hiçbir şekilde alamazsınız. Bu konuda bilgi sahibi olmanızı istiyor ve sizleri yanlış yönlendiren kişilere inanmamanız konusunda uyarılar bırakmak istiyoruz.