%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da Paylaşım Yapamıyorum

Türkiye’de ve dünyada aktif olarak kullanılan sosyal paylaşım platformlarının başında gelen Instagram’da yer yer birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunların başında ise bazı teknik nedenlerden dolayı fotoğraf ve video paylaşamama oluyor. Tabii ki platformun aktif olarak kullanılıyor olması bu tür sorunların oluşmasında büyük etken oluyor. Bu sorunun çözümü için ilk etapta herhangi bir destek almanıza gerek yok. Eğer ki sorun bir süre sonra ortadan kalkmazsa bu durumda instagram yetkilileri ile iletişime geçerek teknik destek almanız gerekebilir.

Instagram’da oluşan ve günlük hayatımızda sürekli olarak karşımıza çıkan sorunlar bazen sizden kaynaklı bazen ise uygulama kaynaklı oluyor. Ancak bilinmesi gerekiyor ki sorun ne sebeple olursa olsun profesyonelce yapılan işlemlerin ardından rahatlıkla çözüme kavuşturulabiliyor. Hâl böyle olunca instagramda paylaşım yapamıyorum sorununu yaşayan birçok kullanıcı yaptığı araştırmalar neticesinde farklı farklı taktikler buluyor ve bu taktikleri uyguluyor. Biz de bu sorunun çözümü adına sizlere bazı fikirler vermek için çabalayacağız.

Instagram’da Paylaşım Yapamıyorum

Instagram Fotoğraf Paylaşma Sorunu

Instagram fotoğraf paylaşma sorununun ortaya çıkmasında birçok etken olabilir. Bu noktada sorunun çözümü adına ilk olarak başlangıç evresi ile ilgili bilgileri toplamalısınız. Aktif olarak karşılaşılan bu sorun ile ilgili instagram eğer ki herhangi bir teknik sorun olursa gerekli güncellemeleri göndereceğini bildiriyor. Ancak telefon kaynaklı sorunlarda platformun yazılımcılarının yapacağı hiçbir şey yok ve kendi çözümlerinizi kendiniz üretmelisiniz. Instagram’da paylaşım yapamama konusunda karşılaşacağınız en önemli sebep telefonunuzda bulunan instagram uygulamasının hafızasının dolmuş olmasıdır. Kullandığınız cihazda bulunan instagram uygulaması; uygulama içerisinde yaptığınız tüm hareketleri önbelleğe alır ve bir sonraki girişlerinizde otomatik olarak karşınıza çıkarır. Tabii ki bu durumda uygulama hafızası dolar. Eğer ki bu sebepten kaynaklı olarak fotoğraf paylaşamadığınızı düşünüyorsanız önbellek temizleme işlemi yapmalısınız.

Instagram Önbellek Temizleme Instagramşlemi Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda bulunan instagram uygulamasının önbelleğini temizleme işlemi tahmin ettiğiniz kadar zor değil tam tersine çok kolaydır. Bu işlemi başarmak için ilk olarak telefonunuzun “Uygulamalar” bölümüne girmeniz gerekiyor. Ardından karşınıza çıkacak uygulama listesi içerisinde “Instagram” uygulamasını bulmak ve üzerine basmak olacaktır. Ardından uygulama ile ilgili bilgiler karşınıza çıkacak. Tam olarak bu noktada “Önbelleği Sil” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda bugüne kadar yaptığınız tüm işlemler silinir. Instagram fotoğraf paylaşamama sorununun en önemli çözümlerinden biri budur. Birçok kişi bu çözüm yolu ile birlikte yaşadıkları sorunu ortadan kaldırabildi. Eğer ki sizin sorununuz bu şekilde çözülmediyse teknik bir sorun olup olmadığından emin olmak için Instagram’a mail atmanızı öneririm.

Instagram Fotoğraf Yüklenemiyor Sorunu Çözümü

Bir bakımdan bu platformun neredeyse dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcısının olması sunucularda bazı kesintilere sebep oluyor. Bu kesinti durumlarında ise fotoğraf yükleyememe, video yükleyememe ve hikaye paylaşamama gibi durumlarla karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar hal böyle olsa da platform her geçen gün kalitesini daha üst noktalara çıkarmak için çalışırken bu sorunlarla da başa çıkmak zorunda kalıyor. Bu süreçte instagram fotoğraf yükleyememe sorunu yaşayan kişiler bunun çözüm yollarını arıyorlar. Bu işlemin çözümü tamamen yazılım kaynaklı olduğu için uygulamanın kendine gelmesini beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok. Ancak fotoğraf yüklerken instagramda çökme sorunu yaşıyorsanız bu sorunun çözümünü aşağıdaki adımları yerine getirerek çözebilirsiniz.

  • Eğer ki telefonunuzdan instagrama video, fotoğraf ya da hikaye paylaşımı yapmak istiyor ve bu işlemi yaparken telefonunuzda donma veya çökme yaşanıyorsa önbelleğiniz şişmiş olabilir. Bu şişmeyi ortadan kaldırmak için telefonunuza herhangi bir önbellek temizleme programını yükleyerek önbelleği temizlemeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra yeni model telefonlarda bu özellik olduğu için daha rahat temizleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Bir diğer çözüm ise telefonunuzun önbelleğini şişiren ve instagramda paylaşım yapmanıza engel olan uygulamaların otomatik kapatılması için telefonunuzu tamamen kapatmaktır. Bu sayede telefonunuz bir nebze de olsa rahatlayacak ve sorunu ortadan kaldıracaktır.

Bu doğrultuda instagram hesabınızdan dilediğiniz gibi sorunsuz paylaşım yapmak için sizlere sunduğumuz çözüm yollarını muhakkak uygulamanız gerekiyor. Bu yollar sayesinde instagramda yaşanan sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Bu ve buna benzer çözülemeyecek sorunlar var ise bu konuda direkt instagram ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Instagram fotoğraf yükleyemiyorum sorununu ortaya çıkaran sebep bazen instagram tarafından engellenmeniz olabilir. Bu engel hakkında bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.