%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Unfollow Ne Demek?

Instagram; 2000'li yıllara damga vuran Facebook'un yerini alarak bilhassa 2015 sonrası dönemin en çok tercih edilen sosyal medya uygulaması olmuştur. Instagram'ın kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. İnsanların birbiriyle fotoğraf paylaşmasını ve birbirlerinin fotoğraflarına yorum yapmasını sağlayan Instagram'ın aynı zamanda story (hikaye) atma ve başka kullanıcılara mesaj gönderme özellikleri bulunmaktadır. Instagram kullanmanın genel olarak çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, Instagram kullanmaya yeni başlayanların merak ettiği birtakım sorular bulunmaktadır. Bu soruların başında Instagram unfollow nedir sorusu gelmektedir.

Instagram Unfollow Ne Demek?

Instagram Takipten Çıkarma

Instagram unfollow; bir kullanıcının takipten çıkarılması anlamına gelmektedir. Instagram kullanıcılarının herhangi bir kullanıcının profiline gittikleri zaman follow seçeneğiyle karşılaşması mümkündür. Follow kısmına tıkladığınız takdirde bu kullanıcıyı takip etmiş olursunuz. Kullacının Instagram fotoğrafları, ana sayfanıza düşecektir. Ayrıca, hikayelerini görme şansına erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra, takip ettiğiniz kullanıcıya mesaj gönderme şansına sahip olabilirsiniz.

Instagram kullanıcılarının bazı durumlarda bir kullanıcıyı takipten çıkarmak istediği bilinmektedir. Bu noktada, profilin üzerinde bulunan takibi bırak seçeneğine tıklayarak söz konusu kullanıcıyı takipten çıkarabilirsiniz. Bu sayede, artık bu kullanıcının Instagram paylaşımlarını görmemiş olursunuz. Bir başka deyişle, Instagram'da bir kullanıcının başka bir kullanıcıyı takipten çıkarması ve onu takip etmemesi; Instagram unfollow anlamına gelmektedir. Instagram unfollow; Facebook'ta bulunan arkadaşlıktan çıkar seçeneğiyle aynı anlama gelmektedir. Instagram'ın en bilinen özellikleri arasındadır.