%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılarına diğer kullanıcılar ile etkileşimde bulunma, yaşamından kesitleri paylaşma veya paylaşılan gönderileri yorum ve beğenide bulunma gibi birçok özellik sunan instagram, günümüz sosyal medya platformları arasında oldukça popüler uygulamalar arasında yer alır. Kullanıcılar; uygulama üzerinde tanıdığı, beğendiği ve ilgi çekici bulduğu hesapları takip edebilir.

Takipçi sayısının artması, etkileşim düzeyini artıracağı için birçok kullanıcı tarafından arzu edilir. İnstgram hesabının keşfete düşmesi, diğer kullanıcılara önerilmesi adına son derece önemli bir metrik olan etkileşim oranını artırmak için, instagram takipçi satın al hizmetinden yararlanılabilir. Ancak kimi hallerde, kontrolsüzce artan takipçi sayısının hesap sahibi azaltılması istenir. Bunun içinse instagram takipçi silme işlemi tercih edilir.

İnstagram takipçi silme işlemi ile silinmek istenen takipçi sayısının fazla olması, sürecin oldukça zahmetli ve zaman alıcı olmasına neden olur. Bu durum, elbette arzu edilen bir şey değildir. Bu tür fazla sayıda takipçinin silinmesi söz konusu olduğunda tekil silme işleminden ziyade, takipçilerin topluca silinmesi işlemi daha isabetli olur. İnstagtam toplu takipçi silme işlemi sayesinde kısa sürede çok sayıda takipçi silinebilir ve hesaplarda arzu edilen sadelik elde edilir.

İnstagram toplu takipçi silme işlemi için kullanılacak birtakım yazılımlar ve uygulamalar mevcuttur. Kullanıcılar, bu uygulamalardan güvenli, başarılı ve kendisi için en uygun bulduğu uygulamayı akıllı cihazına indirerek instagram takipçi silme işlemini kolaylıkla tamamlayabilir. Bu işlem, şahsi instagram hesaplarından ziyade işletme hesapları tarafından sıkça kullanılır.

Zira şahsi hesapların takipçileri genellikle kullanıcının yakın sosyal çevresinden mürekkeptir. Fakat işletme hesaplarının takipçileri son derece heterojen, farklı coğrafyalarda yaşayan birbirinden bağımsız hesaplar olduğu için firma sahipleri, sabit ve belirli bir takipçi kitlesi elde edebilmek için instagram takipçi silme işlemine zaman zaman başvurur.

İnstagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Takipçi Silme Uygulaması

İnstagram takipçileri silme işleminin manuel yöntemlerle de yapılabilmesi mümkündür. Fakat, instagram kullanıcılarının manuel yöntemler kullanarak takipçi sayısını azaltmaya çalışması, şüphesiz son derece zahmetli ve vakit alan bir işlemdir. Bu nedenle, instagram tüm takipçileri silme konusunda faydalı bazı uygulamalara başvurulur. Bu uygulamalar ile instagram hesaplarını sadeleştirmek, instagram pasif takipçi silmek ve instagram hayalet takipçi silmek isteyenler, söz konusu işlemleri kolaylıkla tamamlayabilir.

İnstagram bot takipçi silmek isteyenler tarafından da yoğun rağbet gösterilen bu uygulamalar, akıllı cihazlara indirilmeden önce belirli özellikleriyle değerlendirilmelidir. Öncelikle, cep telefona indirilmek isteyen uygulamanın ne derece güvenli olup olmadığının araştırılması gerekir.

Zira bu tür uygulamaların Instagram ile herhangi bir iştirakı veya resmi ortaklığı söz konusu değildir. Bu nedenle, uygulamanın kullanılması nedeniyle zarar gören kullanıcının şahsi sorumluluğu gereğince Instagram’ın mesuliyet sahibi olmayacağı bilinmelidir. Güvenlik hususuna dair önemli bilgileri ifade ettikten sonra, instagram toplu takipçi silme işlemi için kullanılan ücretsiz uygulamaları ifade etmek gerekir. Bu uygulamalar şu şekildedir:

·      Cleaner For Instagram Unfollow, Block and Delete

“Instagram’da takipçiler nasıl silinir?” sorusuna yanıt veren uygulama, takipçilerin tamamını silmeye yarar ve aynı zamanda takip edilen hesapların da silinebilmesini sağlar.

·      Instant Cleaner For Instagram

İnstagram tüm takipçileri silme hususunda oldukça elverişli bir uygulamadır. Instagram çoklu takipçi silmenin yanı sıra beğeni ve yorumların silinmesinde de kullanılabilir.

·      Clean It Up Mass Unfollow, Unlike, Repost

Uygulama ile takipçilerin kaldırılması oldukça kolaydır. Takipçiyi kaldır seçeneği ile arzu edilen miktarda takipçi kaldırılır. “Takipçiyi kaldır ne demek?” sorusunun ne anlama geldiğini merak eden yeni kullanıcılar, takipçi silme ile aynı anlama geldiğini bilmelidir. Söz konusu uygulama, takipçi kaldırma işlemi ile beraber eski beğeniler ve paylaşımların kaldırılması için de kullanılmaktadır.

·      Cleaner For IG IOS

İnstagram engellemeden takipçi silme işlemini sağlayan bu uygulama, aktif olup olmayan takipçilerin belirlenmesinde de kullanılır. Öte yandan, takip edilen hesapların silinmesi için de başvurulur.

Sıralanan uygulamalarla tanışan kullanıcıların birçoğu, bu uygulamalar ile ne kadar hesap silebileceğini merak eder ve bu doğrultuda “Günde kaç takipçi silinir?” sorusuna yanıt arar. Zira instagram, uygulamada trafik kirliliğini engellemek adına hesapların yapabileceği işlem ve aktivitelere üst sınır getirmiştir. Yeni açılmış hesaplar günlük en fazla 500 takipçiyi silebilir. Silinen son takipçinin ardından 24 saat geçmesiyle yeniden takipçi silinebilir.

Bilgisayardan Instagram Takipçi Nasıl Silinir?

Instagram, akıllı cep telefonlarına uygulama indirmek suretiyle kullanılabildiği gibi, bilgisayar üzerinden de kullanılabilir. İnstagram takipçilerinin toplu silinmesi işlemi de yine cep telefonlarının yanı sıra bilgisayar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Peki, bilgisayardan instagram takipçi nasıl silinir?

1.    İnstagram takipçi silme işlemini tamamlamak için öncelikle, yukarıda ifade edilen kriterleri göz önünde bulundurarak ve yine üst paragraflarda sıralanan uygulamalardan en uygun uygulamayı seçerek indirin.

2.    İnstagram toplu takipçi silme işlemini bilgisayardan yapmak istiyorsanız, akıllı cep telefonu uygulamalarını bilgisayar üzerinden çalıştırabilmek için bir emülatör / simülatör uygulaması yükleyin. Bu tür amaçla kullanılmak üzere genellikle “BlueStacks Muli - Instance Manager” uygulaması tercih edilir.

3.    Bilgisayarınıza yüklediğiniz cep telefonu emülatör programını açık ve program içerisinden “Google Play” uygulamasını açın.

4.    Instagram takipçi silme işlemi için kullanacağınız uygulamayı, Google Play üzerinden aratın ve indirin.

5.    Uygulamayı indirdikten sonra açın ve Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili alana yazarak uygulamaya giriş yapın.

6.    Açılan uygulamanın, instagram toplu takipçi silme işlemi için nasıl ilerlenmesi gerektiği hususundaki yönlendirmelerini takip ederek işlemi tamamlayın. Uygulamanın nasıl kullanılması gerektiği konusunda sorun yaşarsanız, genellikle her uygulamada bulunan “Nasıl Çalışır?” seçeneğine tıklayarak direktifleri takip edin.

İnstagram Takipçi Silme Programsız

İnstagram takipçi silme programsız şekilde de yapılabilir. Her ne kadar, uygulama kullanılarak çok daha kısa sürede ve pratik bir şekilde yapılmasına karşın kimi hallerde kullanıcılar, çeşitli uygulamaları kullanmaktan kaçınmakta ve manuel silme işlemini nasıl yapacağını merak etmektedir. İnstagram takipçilerini program veya uygulama kullanmadan silmek isteyen kullanıcı gerek bilgisayar gerekse akıllı cep telefonu üzerinden aşağıda ifade edilen adımları takip ederek işlemi tamamlayabilir:

 • Instagram uygulamasını, kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak açın.
 • Instagram profilinize erişin ve takipçiler sekmesine tıklayın.
 • Ekrana gelen takipçiler arasından silme istediğiniz kullanıcıyı bulun ve karşısında yer alan “Kaldır”, “Çıkar” seçeneğine tıklayın. Kullanıcının yanında “Kaldır – Çıkar” seçeneği mevcut değilse üç nokta da bulunabilir.
 • Üç noktaya tıklayın ve karşınıza çıkan seçenekler içinden silme seçeneğine tıklayarak söz konusu kullanıcının takipçilerinizden silinmesini sağlayın.

Silinen takipçilerin tekrar takip edilmesi istenmiyorsa bu durumda ilgili kullanıcıyı engellemek gerekir. Instagram’da bir kullanıcıyı engellemek içinse:

 • Instagram profilinizi açın.Takipçi listenize erişin.
 • Engellemek istediğiniz takipçinin profilini açmak için üzerine dokunun.
 • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın.
 •  Ekrana gelen seçenekler arasında “engelle” seçeneğine dokunun ve seçiminizi onaylayın.

Sıralanan adımları takip ederek Instagram engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Engelleme ile takipten çıkarma arasındaki fark; engellenen kullanıcının hesabınızı görüntülemesi, sizlerle iletişim kurması veya etkileşime girmesi mümkün değilken takipten çıkarılan kullanıcı hesabınızı görüntüleyebilir, sizi tekrar takip edebilir ve hesabınız gizli değilse paylaşımlarınıza beğeni ve yorumda bulunarak sizlerle etkileşim içerisine girebilir.