%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagramda Rehberdeki Kişileri Nasıl Bulurum?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagramda Rehberdeki Kişileri Nasıl Bulurum?

Her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına sahip olmayı başaran Instagram uygulaması yaptığı güncellemeler neticesinde telefon numarasından kişi bulma özelliğini devreye soktu. Bu özellik sayesinde rehberinizde kayıtlı olan kişilerin ınstagram hesaplarına arama yoluyla ulaşamadığınız zamanlarda arkadaşlarınızın hesaplarına rehberinizdeki telefon numarası ile birlikte ulaşabilirsiniz. Herkesin farklı bir kullanıcı adı kullanmasından dolayı bu yol oldukça kullanışlı bir hale geliyor. Hele ki aynı isimden birçok kişi olduğu zamanlarda hesabı bulmak tam anlamıyla bir çile olmaktadır. Her ne kadar kolay bir yol gibi görünse de bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken ilk şey arkadaşınızın telefon numarasını rehberinize kaydetmektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra rehber senkronizasyonunu yapmanız gerektiğini de bilmelisiniz. 

Instagramda Rehberdeki Kişileri Nasıl Bulurum?

Instagram Telefon Numarası ile Kişi Bulma

Bu işlemi gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımları eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde farklı birini takip etme gibi durumlardan kurtulup tam aradığınız kişiyi bulmayı başaracaksınız. Telefon numarasından kişi bulmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  1. Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarınızdan uygulamayı açarak sağ alt kısımda bulunan profil resmine tıklayıp profilinize giriş yapın.
  2. Profilinize girdikten sonra sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
  3. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra “Kişiler” seçeneğine tıklayıp bu işlemin sonrasında açılan pop – up ile kişilerin okunmasına izin vermelisiniz. Eğer ki izin vermezseniz instagram kişilerinize ulaşamayacaktır.
  4. Bu işlemin sonucunda rehberinizde kayıtlı olan tüm kişilere ait instagram hesapları listelenecektir.
  5. Bu listeden aradığınız kişiyi bulabilir ve takip edebilirsiniz.

Telefon numarasından instagram hesabı bulma işlemi bu kadar basit olmakla beraber birçok durumda hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu sebeple bugüne kadar uygulamanın getirdiği özelliklerden en kullanışlı olanı diyebiliriz.