%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmayı başaran ve bu doğrultuda doğru orantılı olarak kendini geliştirmeye devam eden platformda kullanıcılar birçok sorun ile karşılaşabiliyor. Instagram kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan yanlışlıkla fotoğraf silme durumunda sildiğiniz fotoğrafları geri getirme fırsatınızın olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Herkesin bildiği gibi telefonda yüklü olan tüm uygulamalarda önbellek olayı vardır. Bu olay uygulamayı açtığınızda paylaşılmış olan bazı görsel ve videoları size internetiniz olmasa bile izlenme fırsatı verir. Instagram silinen fotoğraf nasıl geri getirilir sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram’da Silinen Fotoğrafı Geri Getirmek İçin Gerekli Şartlar

Tabii ki silinen fotoğrafı geri getirme fırsatınız olsa bile bazı şartlar olgunlaşmıyorsa fotoğrafı tekrardan geri getirme şansınız olmayabilir. Fotoğrafları geri alma için gerekli şartlar aşağıda belirtilmiş ve bu şartların yerine getirildiğinden emin olmanız gerekiyor.

 • Herhangi bir fotoğrafı sildiyseniz bu fotoğrafın silinme tarihinin üzerinden en fazla 2 hafta geçmiş olmalıdır.
 • Fotoğrafı silme işleminin ardından telefonu sıfırlama, önbellek temizleme ve uygulamayı silme gibi bir durum olmaması gerekiyor.

Bu iki şart yerine getiriliyorsa telefonunuza ve bilgisayarınıza yükleyeceğiniz ikinci parti uygulama aracılığıyla fotoğrafları geri getirebileceksiniz.

Instagram’da Silinen Fotoğraf Bilgisayardan Nasıl Geri Alınır?

Bu işlem ne kadar mümkün olsa da kesin sonuçlar vermeyebilir. Bu sebeple aşağıda belirtilen adımları eksiksiz yerine getirin ancak kesin sonuç almayı beklemeyin. En kesin sonucu direkt olarak telefonunuza indirip oradan yaptığınız işlem neticesinde alabileceksiniz.

 1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve sağlıklı bir bağlantı oluştuğundan emin olun.
 2. Bilgisayarınıza DiskDigger uygulamasının kurulumunu gerçekleştirin.
 3. Programı kurduktan sonra karşınıza iki farklı seçenek gelecektir. Burada bilgisayarınızın diskini değil de telefonunuzun hafızasını seçin.
 4. Bu tarama işlemi biraz uzun sürebilir. Her ne kadar uzun sürse de işlem sonucunda silinen fotoğrafların birer birer geri geldiğini görebileceksiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tarama esnasında bilgisayarınız ile telefonunuz arasında bulunan bağlantının kopmaması gerektiğidir. Olası bir durumda bağlantı kopar ise tarama işleminin sürekliliği son bulacaktır.

Instagram’da Silinen Fotoğraf Telefondan Nasıl Geri Alınır?

Bu fotoğrafları telefon aracılığıyla geri almak bilgisayardan geri almaya göre daha fazla sonuç veren bir yöntemdir. Instagram sunucularında tutulan fotoğraflarınızı bu yol ile rahatlıkla geri alabilirsiniz. Google Play üzerinde bulunan uygulamanın değerlendirmesine bakıldığında gerçekten net sonuçlar verdiğini de görebileceksiniz.

 1. Google Play aracılığıyla DiskDigger uygulamasını telefonunuza indirin.
 2. DiskDigger uygulamasından telefonunuzda bulunması gereken görsellerin uzantısını seçin ve OK tuşuna basarak tarama işlemini başlatın.
 3. Tarama süresi ortalama 5 dakika sürecek ve kesin sonuç alacaksınız.

Tarama sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için telefonunuzda dosyaların kaydedilmesi için gerekli alanın olmasını sağlayın.

Fotoğraflarınızı Yedeklemek İçin Instagram’ı Kullanın

Instagram kullanıcılarının güvenliğine üst düzey bir önem veriyor. Bu sebeple herhangi bir veri kaybı olmaması için kullanıcılarının erişimine “Verileri İndir” butonunu sundu. Bu sayede platformda paylaşmış olduğunuz görseller, videolar ve buna benzer birçok şeyi çok kısa süre içerisinde telefonunuza indirebilir olası silinme durumlarında fotoğraflarınıza kolayca erişim kazanabilirsiniz. Bazı siteler aracılığıyla fotoğraf indirme işlemini yapabiliyor olsanız da aslında bu yol daha güvenli ve sorunsuzdur.

Bu fırsattan nasıl yararlanacağınız konusunda aşağıda bulunan adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz oldukça faydalı bir sonuç olacaktır.

 1. Android veyahut iOS işletim sistemli telefonunuzdan hesabınıza giriş yapın.
 2. Başarılı bir girişin ardından sağ alt köşede bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize gidin.
 3. Burada sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayıp Ayarlar sekmesine ulaşmanız gerekecektir.
 4. Burada açılan sekmeler arasında “Güvenlik” bulunmaktadır.
 5. Bu sekmeye girerek ekranı aşağıya kaydırın ve “Verileri İndir” butonuna tıklayın.
 6. Bu tıklamanın ardından instagramda paylaştığınız tüm görseller eksiksiz olarak telefonunuza inecektir.

Herhangi bir veri kaybı durumunda fotoğrafları geri getirmek için bu dosyadan faydalanabilirsiniz. Her ihtimali göz önünde bulundurarak sorunsuz bir indirme süreci geçirebileceğinizi size bildirmek ve bu platformun özelliklerinden rahatlıkla yaralanabileceğinizi söylemek istiyoruz.