%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Gizli Hesabı Görmek

Instagram uygulaması dünya çapında kullanıcı sayısını her an arttırmaya devam ederken bu süreç içerisinde kullanıcılarında birçok problemi ortaya çıkıyor. Her ne kadar problemlerde olsa kullanıcısının gizliliğine olması gerekenden fazla bir politika izlemeleri herkesi her an memnun etmeye yetiyor. Kullanımda olan diğer sosyal medya araçlarına göre insanlar bu platformu daha fazla tercih ediyor ve burada kalıcı oluyor. Herkesin merak ettiği ve hiçbir şekilde çözüm bulamadığı bir konu var ki o konu da platformun güvenilirliğe verdiği önemi gözler önüne seriyor. Instagram profilini gizleyen bir kullanıcının profiline girme konusunda insanlar farklı farklı arayışlar içerisine giriyor. Bu sebeple sorunuzun cevabını sizlerle paylaşmak için bu yazımızı yayına alıyoruz.

İlk Olarak Gizli Hesap Kavramını Öğrenmelisiniz

Sosyal paylaşım platformlarının kullanıcı bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmalarını kontrol altında tutmak için uyguladıkları işlemlerden biri hesabın gizliye alınabilmesini hesap sahibinin kontrolüne bırakılmasıdır. Bu durumda hesabın sahibi kendine ait kişisel platformuna kimlerin erişebileceği konusunda hüküm sahibi olabiliyor. Hâl böyle olunca hesabınızı gizliye aldığınızda artık paylaştığınız görseller, hikayeler ve videolar sadece sizin tarafınızca izin verilen kişiler tarafından görülecektir. Bu uygulama genel olarak büyük takipçi kitlesine sahip diğer platformlar tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır.

Bu durumda direkt olarak Facebook aklınıza gelecektir. Herhangi bir paylaşım yaptığınızda sağ alt köşede bulunan gizlilik sekmesinden paylaşılan gönderinin kimlere gösterileceğini seçebiliyorsunuz. Her halükarda gizliliğiniz konusunda fikirleriniz tamamen size bırakılıyor. Eğer ki hesabınızı gizliye alırsanız siz izin vermediğiniz sürece hiç kimse paylaşımlarınızı göremez.

Gizli Hesap Demek Güvenlik Demek

İnsanların güvenlik konusunda endişeleri bitmek bilmeyen bir gezegen gibidir. Bu sebeple her zaman daha güvenli platformlarda aktif olmayı severler. Uygulama yapımcıları da bu konuyu bildiği için ilk önce kullanıcının gizliliğini önplana alıyor. Eğer ki bir kişinin size ait profilde bulunan gönderilere sizin izniniz olmadan erişmesini istemiyorsanız direkt olarak hesabınızı gizliye alıp erişimi kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medya platformlarında insanların karşılaştığı en önemli sorunlardan biri fotoğrafların kendi izni olmadan alınarak farklı paylaşım platformlarında paylaşılmasıdır. Bu durum başınıza farklı farklı sorunlar açabilir. Tam olarak bu noktada hesabınızı gizliye alarak güvenliğinizi sağlamak sizleri koruma altına alacaktır. Hiçbir şekilde fotoğraflarınız izinsiz olarak alınmayacak ve diğer platformlara yayılmayacaktır.

İnstagram Gizli Hesabı Görmek

Gizli Hesapların İçeriği Her Daim Merak Edilir

Kullanıcı hesabını gizliye aldıysa bu hesabın içeriği her daim merak edilecektir. Bu durum aslında bir yandan da takipçi kasımı konusunda sizlere yardımcı olabilir. Herhangi bir kullanıcı profilinizi görüntülemek için size takip yollar ve bu şekilde süregelen işlemlerin ardından hesabınızın takipçi miktarı günaşırı artış gösterir. Her insanın hayatının bazı evrelerinde duygusal birliktelikleri olabilir. Bu durumda ayrılıkla sonuçlanan ilişkilerde herhangi bir tarafın diğer tarafın profiline girmesi engellenir ve bunun akabinde diğer kişi profilin içerisini fazlasıyla merak eder. Tam olarak bu noktada gizli hesapların içeriğini görme sorunsalı ortaya çıkar. Bir taraf ne yapıp ne edip hesabın paylaşımlarını görmek için araştırmalara başlar. Biz de bu konuda sizlere yardımcı olmak için gerekli alternatif yolları sizlerle paylaşacak ve bu konuda destek almanıza yardımcı olacağız.

Instagram’da Gizli Hesapların Paylaşımlarını Nasıl Görülür?

Instagram’ın gizlilik konusunda aşılmaz duvarları olduğunu sizlere bu yazımızın içeriğinde her fırsatta söyledik. Bu durumda gizli bir hesabın içeriği görme konusunda yaptığınız araştırmaların neticesinde hiçbir şekilde mantıklı bir cevap bulamayacağınızı üzülerek sizlere bildirmek istiyoruz. İnsanlar her zaman Instagram’ın ilk gelişmeye başladığı zamanlarda olduğu gibi aşılmaz duvarlarının rahatlıkla aşılabilir olduğunu düşünüyor ancak iş kesinlikle öyle değil.  Bu dönemlerde insanların kullandığı yöntemlerden biri ise masaüstü girişlerinde geçerliydi. Bunu nasıl yapıyorlardı diye merak ediyorsanız anlatalım;

  • Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan tarayıcı kullanarak hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından profili gizli olan kişiyi üst kısımda bulunan arama bölümünden arayın.
  • Kişinin profiline giriş yaptıktan sonra resimlerinin altında bulunan “Daha Fazla Göster” butonuna tıklayın.
  • Bu buton sayesinde kişinin tüm resimleri gözler önüne serilecektir.

Tabii ki bu işlem ile profil görme olayı bir süre sonra Instagramın açığı kapatması ile tamamen ortadan kalktı. Her durumda gelen güvenlik güncellemeleri kişilerin özel bilgilerine ulaşmayı daha fazla zorlaştırıyor diyebiliriz.

Instagram’da Gizli Hesabın İçeriğini Görme Taktikleri

Instagram’da takip ettiği kişilerle arası bozulan veya herhangi bir şekilde sorun yaşayan kişiler bir süre sonra o kişinin gizli hesaplarını görme konusunda arayış içerisine girebiliyor. Bu konuda sizlere vereceğimiz birkaç taktik ile hesabın içeriği rahatça görebilirsiniz.

Sahte Profil Açarak Gizli Hesabın İçeriğini Görmek

Instagram’da kendinize sizinle hiçbir şekilde alakası olmayan fake hesap açarak hesabı gizli olan kullanıcıya takip isteği gönderebilirsiniz. Bu durumda kişi sizin olduğunuzu anlamayacak ve takip isteğini direkt olarak kabul edecektir. Hâl böyle olunca da Instagramda o kişiyi dilediğiniz gibi rahatlıkla takip edebileceksiniz. Bu yolu denemek istemiyorsanız kişi ile görüşerek Instagram hesabını herkese açık hale getirmesini istemekten başka çareniz kalmıyor.

Üçüncü Parti Uygulama Kullanarak Gizli Hesabın İçeriğini Görmek

Instagram kullanıcılarına kolaylık sağlamak ve bazı isteklerini yerine getirmek amacıyla uygulama geliştiren kişiler genel olarak Instagram açıklarından faydalanırlar. Her durumda illegal bir yöntem deneyeceğiniz için Instagram hesabınızın güvenlik konusunda endişe edilir hale geleceğinden emin olabilirsiniz. Ancak her ne olursa olsun bu hesabın içeriğini mutlaka görmem gerekiyor diyorsanız Google Play mağazasında bu ve buna benzer birçok uygulama bulunuyor. Herhangi birini indirerek direkt olarak dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilir ve gizli profillere erişebilirsiniz.

Tabii ki bu konuda mutlaka dikkat etmeniz gereken konu hesabınızı çalınma tehlikesini karşı korumaktır. Eğer ki bu uygulamalara güvenmiyorsanız kesinlikle üçüncü parti uygulamalar ile gizli profilleri görme yolunu denememelisiniz.