%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram’da SS Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Instagram’da belki de birçok kişinin aklına takılan sorunlardan en önemlisi atılan storylerin ekran görüntüsünü alıp herhangi birine gönderdiğinde ekran görüntüsü alındığına dair karşı tarafa bildirim gidiyor olup olmamasıdır. Bu durum birçok kişi tarafından merak ediliyor. Aslında bu işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için en yakın arkadaşınızın hikayesinin ekran görüntüsünü alabilir ve ardından bildirim gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeye fırsatı olmayan kişilere detaylı bilgilendirmeyi bu içeriğimizde vereceğiz.

Bu konuda size söylememiz gereken ve sizin dikkat etmeniz gereken en önemli şey instagramın kişisel verilerin gizliliğine çok büyük önem verdiğidir. Bu sebeple herhangi bir şekilde aldığınız ekran görüntüsüne dair karşı tarafa bildirim gitmediğini söyleyebiliriz. Size ait olan gizli bir bilgi kesinlikle karşı taraf ile paylaşılmıyor. Bu noktada karşıda bulunan kişinin attığı hikayenin ekran görüntüsünü alıyorum bu karşı tarafı ilgilendiriyor bu sebeple ekran görüntüsü alındığına dair bilgi gidebilir diyebilirsiniz. Ancak bu platformda işler hiçte sizin düşündüğünüz gibi yürümüyor.

Instagram’da SS Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Instagram SS Alınca Bildirim Özelliği

Tabii ki her ne kadar karşı tarafa bildirim gitmiyor olsa da bu konuda bazı istisnalar bulunduğunu da söylemek çok doğru olacaktır. Eğer ki karşı taraftaki kişi sizlere özel mesaj üzerinden kaybolan bir hikaye gönderirse ve bu hikayeyi kaybetmemek için ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafın bu durumdan haberdar olacağını bilmeniz gerekiyor. Hâl böyle olunca insanların aklına normal hikaye akışında ekran alınca bildirim gider mi sorusu geliyor. Biz de bu sorunun cevabını sizlere net bir şekilde veriyoruz. Eğer hikayede bulunan bir gönderiyi ekran görüntüsü olarak kaydederseniz bildirim gitmiyor ancak özel mesaj yolu ile gönderilen hikayeyi ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor.

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Olayı Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Instagram’ın kullanım geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Bu zaman aralığı geçtikçe insanlar bu platforma daha bağımlı hale geldi ve günlük hayatta yaptıkları aktivitelerin tamamını buradan paylaşır hale geldi. Bu durum ise birçok rivayeti de beraberinde getirir oldu. Her geçen gün aktifliğini koruyan bir soru olarak instagram ekran alma bildiri mi de sürekli olarak tartışılıyor. Instagram’ın özel mesajda gönderilen tek görüntülemelik fotoğraflara ekran görüntüsü alındığı bildirimini koyması Snapchat kullanan insanların aynı sistemde hikayelerin tamamında bu işlevi geçerli kıldığını düşünmesine sebep oldu. Bu durumda birçok insan farklı farklı yanılgılara sahip olarak çevresinde bulunan birçok insana bu olguyu kabul ettirdi. Eğer ki sizde bu tür düşüncelerin içerisine girdiyseniz böyle bir durumun olmadığını bilmelisiniz.

Ekran Görüntüsü Almaktan Çekiniyorum Başka Alternatif Var mı?

Eğer ki söylediklerimize rağmen halen daha ekran görüntüsü aldığında bildirim gitmesi konusunda tedirginlikleriniz varsa bu işlem yerine farklı alternatifleri deneyebilirsiniz. Bir kişinin paylaştığı fotoğrafı saklamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey o fotoğrafı bağlantıyı kopyala özelliğini kullanarak indirmektir. Bunun yanı sıra başkasına göndermek istiyorsanız “Paylaş” özelliğini kullanarak herhangi bir sosyal medya aracılığıyla üçüncü kişilere iletilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu durum fotoğrafın sahibi olan kişinin hesabı gizliyse maalesef işe yaramıyor.

Fotoğrafın sahibinin profiline girip resmi açtığınızda sağ alt köşede üç nokta sembolü bulacaksınız. Bu sembole tıkladığınızda fotoğrafla yapabileceğiniz birçok işlev sizlere sıralanmış olacak. Bu bölümden gizli olmayan hesapların fotoğraflarının paylaşılabilir bağlantısını alabilir ya da farklı platformları kullanarak üçüncü kişilere iletebilirsiniz.

Tüm bu alternatifler işinize yaramadıysa yapmanız gereken tek şey var o da elinize ikinci bir telefon alarak kişinin paylaştığı resmin fotoğrafını çekmektir. Bu işlemin ardından resmi tekrardan kendi telefonunuza gönderebilirsiniz. Bu durum en garantici yaklaşımdır. Ya da kişinin resminin olduğu konuma gelerek internetinizi kapatabilir bu noktada fotoğrafın ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Bildirimi Konusunda Tedirgin Olmanıza Gerek Yok

Bu yazımızın içeriğinde sizlere her fırsatta söylediğimiz gibi instagram ekran görüntüsü alma işleminde bildirim gidiyor mu sorusunun cevabı kesinlikle hayırdır. Bu sebeple ekran görüntüsü alırken herhangi bir şekilde tedirgin olmanıza da gerek yoktur. Instagram’ın gizliliğe bu kadar önem verdiği dönemlerde sizin tarafınızdan gerçekleştirilen hiçbir işlem karşı tarafa bildirim olarak gitmeyecektir. Üstüne üstlük aldığınız ekran görüntüsünü kendi hesabınızda paylaşmanız durumunda bile karşı tarafın görmediği sürece haberi olmayacaktır.