%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Olağan Dışı Giriş Denemesi Saptadık

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram Olağan Dışı Giriş Denemesi Saptadık

Instagram son yılların en çok kullanılan sosyal medya platforumlarından biri olmakla beraber bu sektörde neredeyse en çok kullanıcıya sahip olanıdır. Hâl böyle olunca yüksek takipçi miktarına sahip insanların da ekmek kapısı oluyor. Tabii bu platformda işini düzgün yapan kişiler olduğu kadar kısa yoldan hesap çalma yöntemlerini tercih ederek haksız kazanç yolunu tercih eden birçok kalpazanda bulunuyor. Bu gibi durumlarda Instagram sizlerin güvenliğine önem veriyor ve yaşadığınız sorunları ortadan kaldırmak için üst düzey güvenlik sağlıyor. Hesabınızın şifresi başkasının eline geçtiğinde sizlere gerekli bilgiyi hızlı bir şekilde veriyor ve hesabınızı koruma altına almak için sizleri ivedilikle uyarıyor. Bu gibi durumlarda sizlere “Instagram Olağan Dışı Giriş Denemesi Saptadık” adında bir uyarı gönderiyor. Bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında gerekli bilgileri sizlere aktaracağız.

İnstagram Olağan Dışı Giriş Denemesi Saptadık

Instagram Şüpheli Giriş Tespit Edildi Ne Anlama Geliyor?

Instagram hesabınızı bazı kişilerle ortak kullanıyorsanız ve bu sebeple şifrenizi farklı bir konumda olan arkadaşınızla paylaştıysanız bu gibi bir problemle karşılaşabilirsiniz. Instagram kullandığı çerezler yardımıyla hesabınıza sürekli olarak girdiğiniz telefonu ve konumu güvenli olarak kabul ediyor. Bu doğrultuda farklı konumdan ve farklı bir telefondan giriş yapıldığı anda size güvenlik uyarısı gönderiyor. Bu duruma her ne taraftan bakarsanız bakın sizlerin güvenliği için mükemmel bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki bu uyarıyı aldıysanız hesabınız kilitlenecek ve hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresi aracılığıyla sizden doğrulama yapmanız istenecektir. Bu uygulama bazı durumlarda sizleri çok fazla zora soksa da güvenilirliğiniz konusunda en iyi adımların atılması için gereklidir.

“Olağan Dışı Giriş Denemesi Saptadık” Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu sorunla karşılaşan insanlar genellikle Instagram tarafından izin verilmeyen üçüncü parti uygulamaları kullanmış olabiliyorlar. Bu durumda uygulamalar sizin yerinize hesabınıza farklı bir konumdan girerek hesabınızın şifresini değiştirebilirler. Hâl böyle olunca hesabınızın tehlikede olduğunu düşünen Instagram sizi korumak adına adımlar atar. Bu sorunun çözülmesi adına yapmanız gerekenleri aşağıda listeledik.

İzinleri Güncellemek

Bu sorunu aldığınıza göre muhtemelen şifrenizi başka birisi ile paylaşmışsınızdır. Eğer ki farklı biri ile paylaşmadıysanız kullandığınız üçüncü parti yazılımları kullanmışsınızdır. Bu yazılıma izin verdiyseniz muhakkak verdiğiniz izini kaldırmanız gerekiyor.

  1. Bilgisayarınızdan https://www.instagram.com/ sitesine gidin.
  2. Instagram’a giriş yapmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
  3. Başarılı bir girişin ardından sırasıyla Profil > Ayarlar > İzinli Uygulamalar yolunu takip edin.
  4. İzinli Uygulamalar sayfasında sizin tarafınızdan erişime izin verilen uygulamaların listesi çıkacaktır.
  5. Bu liste içerisinde güvenliğinizi tehdit eden uygulamaların izinlerini kaldırın.

Bu işlemin ardından sorunun çözümü tamamlanmış ve şifrenize artık hiçbir kişinin erişimi kalmamış olacaktır. Eğer ki bu yol işe yaramadıysa aşağıdaki başlıkta anlatılanları gerçekleştirebilirsiniz.

Sorunu Kod ile Ortadan Kaldırmak

Bu yol aslında diğer yol sorunun çözümüne yardımcı olmadıysa en etki yol olarak görülmektedir. Instagram farklı bir cihazdan giriş yapılan hesabın size ait olduğunu doğrulamanız için kurucu mailine ya da eposta adresine bir kod gönderecektir. Bu kodu belirtilen alana girmeniz gerekiyor. Kodun hangi yol ile size iletilmesini isterseniz seçiminizi yapmak için sizlere seçenekler sunulacaktır. Bu doğrultuda size gönderilen kodun girişini yaptıktan sonra instagram hesabınızı doğrulayacak ve artık herhangi bir şekilde bu sorun ile karşılaşmayacaksınız.

Eğer ki sizlere ınstagram tarafından gönderilen koda erişmeniz için kayıtlı olan e – posta adresinizin şifresini hatırlamıyorsanız tek yapmanız gereken instagram ile iletişime geçmek olacaktır. Bu durumda instagram hesabın size ait olduğunu doğrulamak için bazı sorular soracaktır. Bu soruları en iyi şekilde açıklayıcı cevaplayarak gerekli desteği ivedi olarak alabilirsiniz.