%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagramda kullanıcıların genel olarak en önemli isteklerinden biri takipçi sayılarının oldukça yüksek olması ve bu doğrultuda birçok kişi tarafından sevilerek takip edilmektir. Bu sebeple kullanıcılar sürekli olarak farklı yolları kullanarak takipçi kazanma işlemine başvuruyor. Takipçi sayınızda artış gözlemlemek için doğal yolları kullanmak yerine yapay zeka programlardan faydalanıyorsanız bu durumda her türlü işlemi de göz önüne alıyorsunuz diyebiliriz. Bu durumun bazı olumlu sonuçları olabileceği gibi hesabınızın güvenliği konusunda olumsuz sonuçları da olacaktır. Biz bu konuda sizlere gerekli bilgilerin aktarımını sağlayarak direkt olarak güvenli yollardan takipçi arttırmanız için sizlere taktikler sunacağız. Bu taktikler sayesinde kazandığınız takipçilerde düşüş olmayacağı gibi bunun yanı sıra sizleri herkes tarafından tanınan bir fenomen haline getirecektir.

İnstagram da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Hesabımda Bulunan Takipçi ve Beğeni Sayısı Ne Kadar Önemlidir?

Ülkemizde bu tür platformlar genelde kişisel hesaplar için kullanılıyor olsa da kurumsal hesaplarda artık platformda yerini almaya başladı. Hâl böyle olunca kurumsal bir hesabın kullanıcılarına güven vermesi için yüksek bir takipçi sayısına ihtiyacı oluyor. Tabii ki kurumsal hesabın takipçi sayısını öyle doğal yollarla arttırmakta pek kolay olmuyor. Hitap ettiğiniz takipçi kitlesine ulaşmak ve bu takipçilerin neden sizi takip etmeleri gerektiği gibi konularda onlara detaylı bilgi vermeniz gerekiyor. Aksi halde hiçbir takipçi sizi takip etmeyecek ve hesabınızın takipçi sayısını arttıramayacaksınız. Takipçi kitlenizin oluşması için paylaştığınız içeriklere muhakkak dikkat etmeniz gerekiyor. Bu takipçilerin tamamı direkt olarak sizi paylaştığınız içeriklere göre takip edecektir.

Hesabınızı takip eden takipçilerin sayısı diğer kullanıcıların sizleri takip etmeleri için büyük önem arz ediyor. Yüksek takipçili bir hesap kitlesine güven verdiği gibi bu güven sayesinde satışları da arttırabilir. Bu sebeple doğal yollarla kazanamadığınız takipçileri direkt olarak yapay yollarla kazanabilirsiniz. Tabii ki bu durum belirli ücretler karşılığında gerçekleşiyor. Her ne kadar ücretli de olsa instagram takipçi arttırma konusunda hizmet veren paneller kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmak için uygun fiyatlı hizmet vermeyi ilke ediniyor. Bu durumda tabii ki hizmet alan kişi her türlü karlı oluyor.

Instagramda Kaliteli Bir Hesaba Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Herkes tarafından beğenilen ve sürekli ilgi çeken bir hesaba sahip olmak için yapmanız gereken birçok şey var. Bu işlemlerin her birini deneme yanılma yöntemi ile tercih edebilir, aynı zamanda instagram konusunda tecrübe sahibi olabilirsiniz. Biz sizlere bu konu hakkında tüyoları tek başlık altında verirken instagram da takipçi arttırma konusunda yardımcı olacağız. Bu işlemi gerçekleştirmek için sizlere yedi farklı taktik sunacağız. Bunlar;

  1. Takipçilerinizi aktif hale getirmek ve mutlu etmek için yarışmalar düzenleyin.
  2. Paylaşım açıklamalarında yoğun emoji kullanmaya özen gösterin.
  3. Instagram reklamlarını aktif olarak kullanın ve hesabınızı ön plana çıkarın.
  4. Paylaşım yelpazenizi sadece görseller ile sınırlı tutmayın.
  5. Sizi takip eden takipçilerinize yoğun ilgi gösterin.
  6. Hashtag kullanımını aktifleştirin.
  7. Takipçi satışı yapan hizmetlerden faydalanın.

Her madde sizin kalıcı takipçiler kazanmanız için en iyi desteği sunacaktır. Tabii ki sadece başlık üzerinden yürümeden direkt başlıkların açıklamalarını yapıp size o şekilde detaylı bilgiler aktaracağız. Bu taktiklerin hiçbiri işe yaramazsa takipçi sayısını arttırmak için yapmanız gereken tek şey instagram organik takipçi satın alma fırsatlarından faydalanmaktır. Tabii ki siz yine de bu tüyoları denemekten vazgeçmeyin.

Instagram’da Takipçileriniz Arasında Yarışmalar Düzenlemek

Takipçilerinizin gözünde onları mutlu edecek etkinlikleri bol bol yapan sayfalar her zaman bir adım öndedir. Bu yöntem ile takipçilerinizin dikkatini çekebilir aynı zamanda kalıcı takipçiler edinebilirsiniz. Tabii ki bu çekişlerin açıklama kısmında kullandığınız etiketler eriştiğiniz takipçi sayısını her zaman arttırmaya yönelik olacaktır. Bu sebeple kesinlikle kendinize ait etiketler oluşturmaya özen gösterin. Takipçilerinize yönelik ürün satışı gerçekleştiriyorsanız düzenlediğiniz çekiliş ile takipçilerinize bu ürünleri ücretsiz olarak dağıtmak sizler için faydalı olacaktır. Hem ürün hakkında geri dönüşleri alabilir hem de ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Yoğun Emoji Kullanımı

Emojiler artık neredeyse hayatımızın her noktasında kendimizi ifade etmek adına bizlere yardımcı oluyor. Bu emojileri aktif olarak kullanırsanız paylaşımlarınız daha ilgi çekici hale gelecek ve kullanıcılar tarafından güzel görünecektir. Sizleri kullanıcıya tanıtmak için bulunan biyografi kısmı emojiler aracılığıyla renklendirilebilir. Bu taktik genel olarak büyük, küçük veya yoğun birçok hesap tarafından kullanılmakta olup en iyi geri dönüşleri sizlere sunmaktadır.

Instagram Reklamlarını Aktif Olarak Kullanmak

Instagram’ın sayfa sahiplerine verdiği en iyi fırsatlardan biri küçük takipçili hesaplara sponsor reklam seçeneği sunarak takipçi arttırma yönteminden faydalanmalarını sağlamaktır. Bu reklam hizmeti sayesinde reklam seçeneklerinde ulaşmak istediğiniz kitlenin seçimini yapabilir ve doğal yollardan takipçi kazanabilirsiniz. Tabii ki daha yüksek bir etkileşim kazanmak için bazı reklam taktiklerini kullanmanız gerektiği gerçeği değişmiyor. Reklamda paylaştığınız görselin kesinlikle takipçilere hitap etmesi ve onlar tarafından beğenilmesi gerekmektedir. Bu sayede sosyal medya uygulamalarının sunduğu fırsatlardan faydalanabiliyorsunuz. Takipçi sayınızı arttırmak için bu yolu kullanabilirsiniz.

Paylaşımlarınızı Çeşitlendirmeye Çalışın

Instagram ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda sadece fotoğraf paylaşım platformu olarak gelmiş olsa da bir süre sonra güzel anılarınızı ve ürün tanıtımlarınızı kısa videolar aracılığıyla paylaşma imkanını sizlere sundu. Tabii ki bunu da daha önce Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler kısmı takip etti. Her iki fırsatı da mükemmel bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Hizmet satan bir işletmeye ait profili yönetiyorsanız takipçilerinize erişmek için kesinlikle ürünlerinizin videolarını paylaşın. Eğer ki kişisel bir profil ise gündemi takip ederek gündemde ne varsa ona göre paylaşımlar yapın. Burada unutmamanız gereken şey sadece görsel hafızanın takipçi arttırımı konusunda sizlere fırsat sunmayacağıdır.

İlgili Konularda Hashtag Kullanın

Instagram’da büyük kitlelere ulaşmanın en kolay yolu yoğun ilgi gören konularda hashtag kullanmaktır. Herkes günlük hayatında hashtaglere girerek burada bulunan paylaşımların sahibi olan sayfaları takip etme eyleminde bulunurlar. Hashtag kullanımının önemi tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor. Bir sayfanın paylaşımları bu etiketler sayesinde olması gerekenden daha fazla kişiye ulaşır ve aktif kullanım imkanı sunar. Aynı zamanda kazandığınız takipçilerde tamamen kalıcı olurlar.

Takipçi Satışı Yapan Hizmetlerden Faydalanın

Instagram kullanıcıları tabii ki bazı durumlarda gerek vakitsizlik gerekse yoğun ilgiden kaynaklı olarak takipçi arttırımı hizmetinden faydalanamazlar. Tam olarak bu noktada sizlere kolay yoldan takipçi elde etmenizi sağlayacak hizmetler bulunuyor. Bu hizmetler genel olarak kullanıcının ne tür takipçiler istediğine göre çalışmaktadır. Bazı kullanıcılar tamamen bot hesaplardan oluşan takipçi istiyor bazıları ise gerçek ve etkileşim odaklı takipçilerden istiyor. Her takipçi çeşidinin fiyatlandırması farklı oluyor. Burada  aslolan sizin isteklerinizdir. Hâl böyle olunca takipçilerin gönderimi de hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Takipçi sayısını arttırmak isteyenler diğer yöntemlerle uğraşmak istemiyorsa direkt olarak bu yollara başvurabilirler.

Sürekli Olarak Kullanılan Takipçi Arttırma Taktikleri

Her insan takipçi arttırımı konusunda farklı farklı taktikler üretebiliyor. Bu taktikler genelde hiçbir zaman eskimiyor ve aktif takipçi kitlesi kazanma konusunda fayda sağlıyor. Burada sizlere ekstra taktikler vereceğiz ve takipçi sayınızı arttırma konusunda destek olacağız. Her verdiğimiz taktiği incelikle uygulamanız sizlere takipçi kazanımı konusunda fırsat sunacaktır.

Paylaşımlarınızı Düzenli Yapmaya Çalışın

Her kullanıcı düzeni sever. Bu sebeple kullanıcılarınız ile paylaştığınız içeriklerin düzenli zaman aralıklarında gönderilmesi takipçilerinizin sizi tutması konusunda fayda sağlıyor. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi sadece instagram platformunda da bu taktik gerçekten işe yarıyor. Eğer düzen tutturamazsanız kazanmış olduğunuz takipçiler de sizleri bırakıp gidecektir. Bu da tüm emeğinizin heba olması anlamına geliyor.

Paylaştığınız Fotoğrafların Kalitesine Önem Verin

Kullanıcılar ile paylaştığınız fotoğrafların kalitesi ne kadar iyi olursa takipçi sayınız o kadar artış gösterecektir. Bu konuda kullandığınız çekim tekniklerini gözden geçirme zamanınız gelmiştir diyebiliriz. Her paylaşımınızda olan olağanüstü güzellik sizlere mükemmel bir şekilde takipçi gönderimi sağlayacaktır.

Takibe Takip Taktiğini Kullanın

Sosyal medya platformlarının neredeyse tamamında işe yarayan taktiklerinden biri de budur. Henüz takip etmediğiniz kişileri takip ederek bu kişilerin sizleri takip etmesi konusunda istekte bulunabilirsiniz. Yaptığınız işlem adeta karşı tarafı profilinizi ziyaret etme konusunda davet etmek oluyor. Bu sayede gelen takipçi paylaşımlarınızı beğenirse muhakkak sizi takip edecektir.

Facebook, Twitter ve Diğer Platformlarda Paylaşımlarınızı Paylaşmak

Sadece instagram’da değil diğer platformlarda yüksek takipçili bir hesabınız olabilir. Instagram’da paylaştığınız görsellerin paylaşımını direkt olarak orada yaparsanız orada bulunan takipçilerinizi de instagrama çekebilir. Bu konu sebebiyle her türlü sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmanız gerekiyor.

Size instagram takipçi arttırma ve takipçi kitlenizi elinizde tutma konusunda verdiğimiz taktikler sosyal medyada yükselişinizde sizleri en iyi şekilde destekleyecektir. Bu sebeple her birini denemeye çalıştığınız gibi sürekli olarak uygulamaya devam edin. Eninde sonunda aralarından mutlaka birinin işinize yaradığını göreceksiniz.