%50 İNDİRİM'İN BİTMESİNE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

Instagram Yeni Hesap Açma

Sosyal medyanın aşırı derecede gelişmeye başladığı bugünlerde sürekli olarak yeni bir platform ortaya çıkıyor. Bu platformlardan bazıları başarılı olurken bazıları ise hiçbir şekilde tutmadan unutulup gidiyor. Tabii ki kullanıcıların en iyi şekilde yararlandığı platformlar her zaman tutuluyor ve kullanıcı kitlesine her geçen gün arttırıyor. İnstagram’da bu şekilde birçok kullanıcı tarafından beğenilen ve bunun yanı sıra insanlar tarafından tercih edilen platformlardan biri olarak kalıcılık sağladı. Her geçen gün kendini geliştirmeye devam ederken kullanıcılarını hiçbir yenilikten mahrum bırakmadı diyebiliriz. Bu doğrultuda yeni kullanıcılarda instagram hesap açma işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirebiliyor.

İnstagram Yeni Hesap Açma

Birçok kullanıcı bu platforma giriş yaparak fotoğraf ve videoları en sevdiği kişilerle ve takipçileri ile paylaşabiliyor. Tabii ki bu platforma kayıt olmadan önce kullanıcı adınızı kullanım biçiminize göre seçmeniz gerekiyor. Her ne kadar böyle bir durum olsa da kayıt olma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra kullanıcı adı değişikliği yapabiliyorsunuz. Bunun akabinde size instagram açma konusunda bilgileri detaylı bir şekilde vermeye çalışacağız.

İnstagram Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram’a kayıt olurken dikkat etmeniz gereken bazı konular olduğunu kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Bu konular özellikle sizlerin güvenliği açısından önemli olup platforma giriş yaptıktan sonra herhangi bir güvenlik problemi yaşamamanız içindir. Peki instagrama kayıt olurken neye dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgilere geçelim.

 1. Yeni bir instagram hesabı oluştururken kullanıcı adınızı kendinizle özdeşleşen bir terimden seçmeye dikkat etmelisiniz. Bu sizi tanıyan kişilerin size daha kolay ulaşması konusunda yardımcı olacaktır.
 2. Hesap oluşturma adımında sizden istenen mail adresini aktif kullanılan bir mail adresinden seçmeniz gerekiyor.
 3. Kullanıcı adınızı girdikten sonra şifrenizi yazdığınızda bu şifrenin herhangi bir yerde kullanılmamış olmasına dikkat edin.
 4. Şifrenizin zorluğu konusunda emin olmadan o şifreyi kullanmayın.
 5. Kayıt işleminin ardından instagram hesabınızda iki adımlı güvenlik yöntemini açarak giriş yapmayı daha güvenli hale getirin.

Hesap açma adımında dikkat etmeniz gereken bu beş madde ile kullandığınız instagram hesabını daha güvenli bir şekilde oluşturabilirsiniz. Tabii ki hesap oluşturma adımlarından sonra ek güvenlik tercihlerinizi oluşturmanız gerektiğini kesinlikle unutmayın.

İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram kullanıcıları platformun uygulamasının bulunduğu her araç ile kolayca hesap açabilir. İnstagram’a kayıt olmak için sizlere vereceğimiz yönergeleri takip edebilir ve güvenlik önlemlerini alarak instagram hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Oluşturma Adımları

 1. Platformda hesap açmak için App Store, Google Play Store veya Windows Phone Store’dan uygulamayı telefonunuza indirin.
 2. Cihazınıza uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı açın.
 3. Hesap oluşturmak için en altta “Hesabın yok mu? Kaydol” butonuna tıklayın.
 4. Burada sizden hesap oluşturma adımlarını gerçekleştirmek için bazı sorulara cevap vermeniz gerekiyor.
 5. E – posta, şifre ve kullanıcı adı girişini yaptıktan sonra yeni hesabınızı oluşturmak için “İleri” butonuna tıklayın.
 6. Tabii ki hesap oluşturma işlemlerini daha kolay hale getirmek için “Facebook ile Kaydol” butonuna da tıklayabilirsiniz.
 7. Burada sadece şifrenizi girerek hesap oluşturabilirsiniz.
 8. En son tüm bilgilerin girişini yaptıktan sonra profilinizi hazırlayın ve “Bitti” butonuna tıklayın.

Burada e – posta adresinizi doğru girmeniz herhangi bir şifre yenileme durumunda şifreniz bu maile gönderileceği için çok önemlidir.

İnstagram’da İkinci Bir Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda kullandığınız aktif bir instagram hesabı varken bu hesaptan çıkış yapmadan yeni bir hesap oluşturma imkanınız bulunuyor. İnstagram hesap kurma adımları için tek yapmanız gereken işlem aşağıda belirtilecektir. Bu işlem asla zor olmayacak tam tersine bir iki adım sonrasında tamamlanacaktır.

 1. Telefonunuzda bulunan instagram uygulamasını açarak sağ en alt kısımda bulunan profil simgenize basılı tutun.
 2. Burada açık olan hesaplarınız listelenecek ve tekrardan hesap oluşturmak için aşağıda bulunan “Hesap Ekle” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 3. Bu butona tıkladığınız zaman diğer hesaplardan çıkış yapmadan yeni hesap açma sayfasını açabilirsiniz.
 4. Buradan yine instagram hesap açma adımlarını gerçekleştireceğiniz gibi kayıt olmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram’a kayıt olmak için sadece telefonlarınızı kullanmanıza gerek yoktur. Aktif bir internet bağlantısı olan bilgisayarınızın tarayıcısından da hesap açabiliyorsunuz. Bu doğrultuda aşağıdaki adımları gerçekleştirerek instagram hesap kurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayardan hesap açmak için ilk olarak https://www.instagram.com/ sitesine giriş yapın.
 2. Karşınıza bir ekran gelecek ve bu ekranda giriş yapma kısmı bulunacak.
 3. Hemen alt kısımda “Hesabın yok mu? Kaydol” seçeneği bulunacak.
 4. Bu seçeneği kullanarak instagram hesabı açma kategorisine giriş yapabilirsiniz.
 5. Burada sizden Cep Telefonu Numarası veya E – Posta istenecektir. Bunlardan birini girmeniz yeterli olacak.
 6. Ardından profili kim kullanacak ise Adı ve Soyadını girin.
 7. Son olarak hesaba giriş yapmak için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturun.
 8. Kaydı başarılı bir şekilde tamamlamak için “Kaydol” butonuna tıklayın.

Bu sayede işlemlerinizi tamamlayabilir ve sorunsuz bir şekilde hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi işlemde herhangi bir zorluk bulunmuyor. Hesaplarınızı oluşturduktan sonra güvenlik önlemlerini almayı kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Hesabınız art niyetli kişilerin eline geçtiğinde size zarar verecek durumlar gerçekleşebilir. Tabii bu durumda kayıt olurken mail adresinizi kendinize ait olan bir maili girdiyseniz rahatlıkla hesabınızı geri alabilirsiniz.